TENDENCIJOS: PAVASARIS-VASARA 2015 | Abakhan Fabrics

Aasta tekstiilikunstnik 2017Eesti Tekstiilikunstnike Liidu kokkukutsutud žürii tunnustas 2017. aasta jooksul enam silma paistnud erialast loomingut ning saavutusi.


Aasta Tekstiilikunstnik 2017 on Mare Kelpman.

Aasta Noor Tekstiilikunstnik 2017 on Heleri Alexandra Sits-Tamme.

Elutöö tunnustuse pälvis Erika Tammpere.

Aasta Tekstiilitegu 2017 on pikemaajaline kultuurilooline uurimistegevus Eestis möödunud sajandi alguses kasutusel olnud žakaar-tüüpi telgede otsimisel, leidmisel ning taastamisel. "Teljekütt" on tekstiilikunstnik Eva-Liisa Kriis.


Žürii tõdes esitatud nominentide mitmekesiselt head taset. Huvitava trendina täheldati, et aasta aastalt avardub ja teiseneb kunstnike tegevuspõld. See hõlmab nii moekunsti kui leiutamist, uuenduslikke tehnikaid, traditsioonilist meisterlikkust, disaini ja autoriloomingut, kultuuriloolisi uurimustöid ning restaureerimist. Noorte kunstnike huvi nii moodsa kui iidse vastu avaldub põnevates katsetustes ja tulemustes. Tänapäevaste materjalide ja tehnoloogiliste võimaluste kasutamine tekitab uusi valdkondi ja rikastab üldpilti.


Aktsiaseltsil Abakhan Fabrics Eesti oli au tänada ja tunnustada võitjaid.


Kristine Stroom, AS Abakhan Fabrics Eesti juhatuse esimees: „Oleme uhked Eesti tekstiilikunsti üle. Abakhan on juba 25 aastat pakkunud isetegemis- ja loomisrõõmu Eesti käsitööhuvilistele. Loodame, et meie kaasabil on sündinud ja sündimas palju tekstiilikunsti rikastavaid projekte.“


Laureaatide näitust saab külastada Tallinna Lennujaama II korruse galeriis kuni 31. märtsini terminali lahtioleku aegadel. Teise korruse galeriisse pääseb liftiga.Pildid: Sander Koit/ERR