Swipe to the right

​Abakhan Creative Award 2019 stipendiumi laureaat on...

​Abakhan Creative Award 2019 stipendiumi laureaat on...
16. jaanuar 2019 2116 Views 0 kommentaari

Abakhan Creative Award stipendiumi laureaat on Eesti Kunstiakadeemia moekunsti magistrant Katrin Aasmaa

16.01.2019


Aktsiaselts Abakhan Fabrics Eesti on sõlminud koostööleppe Eesti Kunstiakadeemiaga, et toetada ja tunnustada Eesti moe- ja tekstiilivaldkonda.

Abakhan Creative Award on stipendium suuruses 2000 €, mis on mõeldud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele edasiste õpingute, professionaalse loomingulise tegevuse ja enesearendamise toetamiseks. Stipendium antakse välja seni tehtud projektide ja portfoolio põhjal. Antud stipendium on noorte eesti moedisainerite jaoks ainulaadne võimalus, kuna tegemist on ainsa sellise rahalise stipendiumiga.


Selleaastase Abakhan Creative Award nominendid olid Ingrid Helena Pajo, Cärol Ott ja Katrin Aasmaa.


15. jaanuaril toimunud EKA Design Showcase’i üritusel kuulutati välja teist korda toimunud Abakhan Creative Award, mille pälvis Katrin Aasmaa.


Katrin Aasmaa kollektsioon Brat Nadežda on inspireeritud Ida-Virumaast, alates sealsetest hallitavatest seintest kuni Kuremäe kloostri altarini

Abakhani esindaja Kristine Stroomi sõnul jäi Katrini looming silma töö mahukuse ja aastatepikkuse sihikindluse poolest. Lisaks Abakhan Creative Award võidule vääriks Katrin Aasmaa oma mitmete tööde eest ka Eesti integratsiooni auhinda, sest ta on oskuslikult ühendanud Eesti ja Vene popkultuuri osad tervikuks, mis pakub kandjale põneva elamuse.


Disaineri Katrin Aasmaa looming on hoogne ja tema tihtipeale isegi brutaalset jõudu sisaldavat käekirja on huvitav lugeda. Aasmaa stiil on alati kohalolev ja teinekord isegi irriteeriv. Tal on oma maneer ning tema suhtumist ja kindlameelsust tasub väärtustada. Oma viimase kollektsiooniga on Aasmaa muutunud isikupärasemaks - tajuda on autori tugevat selgroogu, kes koostab valitud elementidest teadliku kollaaži.

Žüriisse kuulusid: ehtekunstnik Tanel Veenre, tekstiilikunstnik Krista Leesi, AS Abakhan Fabrics Eesti juhatuse esimees Kristine Stroom, moeosakonna juhataja Piret Puppart, disainer Kärt Ojavee.


Nominentide töödega saab tutvuda Eesti Kunstiakadeemias avatud näitusel.Nominentide portfooliod:

Cärol Ott VAATA SIIT >>

Katrin Aasmaa VAATA SIIT >>

Ingrid Helena Pajo VAATA SIIT >>


Abakhan Creative Award 2018 stipendiumi pälvis moedisainer Mariliis Niine.


Lisainfo:

Piret Puppart
piret.puppart@artun.eeVasakult paremale: EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart, laureaat Katrin Aasmaa, nominent Cärol Ott ning Abakhani juhatuse esimees Kristine Stroom.
Fotod: Marek Metslaid

Kategooriad: Varia