Swipe to the right

Orgaaniline puuvill

Orgaaniline puuvill
29. juuni 2020 63 Views 0 kommentaari


Puuvill on maailmas üks enim kasvatatavaid taimi ja samas taim, mille kasvatamiseks kasutatakse kõige rohkem erinevaid kemikaale. Nendel ainetel on väga suur mõju meie õhu, vee ja mulla kvaliteedile ning inimeste tervisele. Seetõttu on puuvilla kasvatamisel hakatud samuti mõtlema loodussäästlikkusele.


Orgaanilise puuvilla kasvatamiseks kasutatakse meetodeid, millel on väike mõju keskkonnale. Need meetodid säilitavad mulla viljakuse ning vähendavad erinevate väetiste ja taimekaitsevahendite kasutamist.


Puuvillakiu puhtust hinnatakse selle järgi, kuidas puuvill on korjatud. Puuvilla saab korjata nii käsitsi kui ka masinatega. Orgaaniline puuvill on täielikult käsitsi korjatud, mis sälitab iga kiu puhtuse ja tagab, et ükski kiud ei ole kahjustatud. Kuna puuvillakiud on pikemad, on orgaanilisest puuvillast kangad pehmemad.


Tavalise puuvilla töötlemiseks kasutatakse palju erinevaid kemikaale, mille jäägid jäävad kiudu ka pärast kanga lõppviimistlust ning võivad põhjustada tõsiseid allergiaid. Orgaanilise puuvilla töötlemiseks kasutatakse ohutumaid alternatiive – looduslikke või veepõhiseid värve, peroksiidi valgendamiseks jne.


Orgaaniline puuvill on pehmem, hüpoallergiline ning kestab kauem. Kõige olulisem on aga see, et selle töötlemiseks kasutatavad meetodid kaitsevad loodust, vähendavad vee kasutamist ning tagab põllumeestele turvalisema töökeskkonna.

Kasutatud allikad:

https://sleepsherpa.com/organic-cotton-vs-regular-cotton-whats-difference/

https://www.aestheticstories.com/cotton-vs-organic-cotton/

Kategooriad: Varia