Swipe to the right

Sisustustrendid 2020

Sisustustrendid 2020
2. märts 2020 3369 Views 0 kommentaari


Õhus on tunda kevadet! Käes on õige aeg anda oma kodule värskem ilme või muuta see lihtsate vahenditega trendikaks. Selleks mõned soovitused ja nipid.


Millega üllatab uus hooaeg? 2020. aastal on sisustustrendid mõjutatud nii traditsioonilistest väärtustest kui ka rohelisest eluviisist. Sisustuselementides on tunda 70ndate mõjutusi. Seni pikalt võidutsenud minimalismi kõrvale on end sisse seadnud maksimalism. Interjööris lähtutakse pigem mugavusest. Selle kõrvale sobitub luksuslikkus ja ekstravagantsus ehtsate kunstitaieste näol.


Värvipaleti olulisimad märksõnad on klassikaline sinine, tumeroheline ja must. Need toonid toovad esile elegantsi ning loovad interjööris trendikad kontraste. Materjalidest koguvad populaarsust samet ning marmor, mille juurde sobitatakse metalli, puitu ning looduslikke elemente.SISUSTUSES VALITSEB SAMET


Samet jätkab ka sellel aastal oma võidukäiku muutes interjöörid stiilseks, elegantseks ja peeneks. Erksad sinised, roosad, küps oranžid ning erinevad pruunikad toonid murravad meie ettekujutuse ürgvanast punasest sametist. Kaasaegne samet on segu luksusest ja mugavusest.
ROHKEM ON ROHKEM


Minimalism on sisekujunduses valitsenud kaua, kuid uus aasta toob uued tuuled. Kodudesse soetatakse üha enam omanäolist disainmööblit. Kõrvuti asetatakse uus ja vana. Pehmet mööblit katavad väljendusrikkad kangad ja seinu ehivad arvukad eklektilised kunstiteosed. Moes on julged lillemustriga tapeedid ning erinevad geomeetrilised kujundid, mis on mõjutusi saanud 70ndatest. Kaasaegseid ruume sobivad hästi kaunistama nii Vana-Kreeka büstid kui ka välisreisidelt kogutud nipsasjakesed. Moekad on ka etnilised motiivid, mis lisavad meie kodudesse võõraste kultuuride maagiat ja seikluslikkust.
KLASSIKALINE SININE JA NÕUDLIKUD TOONID


Sinine on uus hall! Rahvusvaheliselt tuntud värvifirma Pantone teatas, et 2020. aasta värviks on klassikaline sinine (Classic Blue). Tegemist on väga mitmekülgse ja kauni värviga, mille erinevaid tonaalsusi, näiteks mereväesinine ja koobaltsinine.


Julgelt võib nüüdsest kasutada ka nõudlikke värve nagu must, tumelilla ja tumeroheline. Musta värvi puhul on inimesed mõistnud, et see on nii-öelda kindla peale minek – must sobib kõigega. Kombineerides seda oskuslikult teiste neutraalsete värvidega, aitab ta luua maagilisust ja väljapeetust.

SOOJAD TOONID


Nagu juba eespool mainitud, on hall eilne päev. Neutraalsetest toonidest on teevad trendi just soojemad toonid, mille eesmärk on kodus hubast ja õdusat atmosfääri tekitada. Nende seas teevad ilma ka tumedamad toonid, näiteks šokolaadipruun, veinipunane, oliiviroheline ja sinepikollane.


Moes on erinevad roosad toonid, kuid sel hooajal veelgi pehmematena (puudriroosa, vanaroosa, nude). Pehmed toonid toovad esile valge sära ja pehmendavad tumedaid toone, lisades ruumile nii teatavat rafineeritust, kui ka naiselikku pehmust. Julgemad võivad katsetada ka kollaseid detaile, et lisada ruumile sära.

NATURAALSED MATERJALID


Järjest enam on hakatud mõtlema loodussäästlikkusele ja taaskasutusele. See on toonud ka sisekujundusse palju naturaalseid materjale, näiteks puitu, kivi, graniiti. Luksuslikkust kombineeritakse maalähedusega. Ruumikujunduses on aina populaarsemaks saamas boheemlasliku atmosfääri loomine. Tekstiilide osas on senisest suurem rõhk sensuaalsetel materjalidel - nahk, samet, õhuke puuvill . Moes on kõik materjalid, millel on äratuntav tekstuur ja mida on hea katsuda.
ROHELISED DETAILID


Roheline, olles mitte liiga naiselik ega ka maskuliinne, sobitub igasse ruumi köögist elutoani. Roheline koos pehmete ja looduslike materjalidega tekitab interjööris hubase ja lõõgastava tunde. Toonidest on soositud oliiviroheline, beežikasroheline (fir green), pastelne roheline (almond green), mereroheline.


Rohelised detailid kodusisustuses on nii diivanikaunistused, voodipesu, lauanõud kui ka ehtsad oksad vaasis. Roheline sobib hästi kokku ka moes olevate naturaalsete materjalide, puidu ja metalliga. Eriti elegantsena mõjub roheline loomulikult sametmööbli või -kardina näol.


Roheline harmoniseerub suurepäraselt teiste moes olevate jõuliste toonidega, eriti sinisega. Huvitava kombinatsiooni loob ta aga roosa või sinepikollasega.


Kes teab, ehk on just roheline järgmise aasta värv, sest potentsiaali selleks on.
Kategooriad: Lahedad ideedKodu sisustusVaria