Swipe to the right

​Ülemaailmne avalikult kudumise päev 8. juunil 2019 aastal

​Ülemaailmne avalikult kudumise päev 8. juunil 2019 aastal
10. juuni 2019 1321 Views 0 kommentaari

Ülemaailmne avalikult kudumise päev 8. juunil 2019 aastal.


8. juunil toimus üle maailma avalikult kudumise päev. Abakhan Fabrics kutsus kõiki kudumishuvilisi koos kuduma Tartusse, Emajõele - laevale Pegasus.


World Wide Knit in Public Day (WWKIPDAY) on unikaalne rahvusvaheline üritus, kus ühel kindlal päeval tulevad käsitööhuvilised kokku ja koovad koos avalikus kohas.

Avalikus kohas kudumise päeva/World Wide Knit in Public Day alustas Danielle Landes 2005. aastal ja nüüdseks korraldatakse sel päeval kudumise üritusi sõna otses mõttes üle terve maailma. Algatuse mõte on anda kudujatele võimalus tulla kokku ja nautida üksteise seltskonda. Kudumine on selline tegevus, mida võib teha üksi ükskõik millises kohas. Aga koos on lõbusam. Sellisel erilisel päeval on hea põhjus oma näputööga kodust välja tulla, liituda toreda seltskonnaga ning koos kududa.

Avalikult koos kududes on tahetud ka näidata, et kudumine ei ole ainult vanaemade pärusmaa. Kuid tuleb siiski meeles pidada, et ilma vanaemadeta ei oleks meil rikkalikke kudumisalaseid traditsioone, teadmisi ja mustreid.

Missioon: Elu on ilus koos kududes.


Iga aasta teisel juuni laupäeval on avalikult kudumise päev ning vabatahtlikud – kudumise aktivistid korraldavad üle maailma oma kogukondades avalikult kudumise üritusi. Avalikult võib kududa pargis, kohvikus, raamatukogus – piire ega reegleid ei ole.


2005. aastal oli kogu maailmas umbes 25 kohalikku üritust.

2019 aasta 8. juunil kudus koos 440 gruppi 33 riigis.


Sellel aastal ühines avalikult kudumise päevaga ka AS Abakhan Fabrics Eesti. Ja suisa kahes riigis korraga. Eestis toimus üritus Emajõel, laeval Pegasus ning Lätis Daugaval, laeval Laima.Laevale Pegasus kogunes 32 kudumise sõpra. Noorimale kudujale ema alles õpetas laeva peal kudumise algtõdesid.1,5-tunnise laevasõidu jooksul sai nautida seltskonda ja koos kudumist lõõtsamängija Raul Peterselli laulu saatel. Kaunid vaated Emajõelt suvisele Tartule olid ainult boonuseks.Kristi Inno, aktsiaselts Abakhan Fabrics Eesti kategooriajuht: „Kudumine on loominguline ja stressi maandav hobi, mis väärib oma rahvusvahelist päeva ja tähistamist. Abakhani sooviks on lustaka laevasõiduga pöörata tähelepanu käsitööle ja eelkõige kudumisele. Me armastame käsitööd! Me armastame kudumist.“


World Wide Knit in Public Day ametlik kodulehekülg http://www.wwkipday.com/

Kategooriad: Kudumine Varia