Swipe to the right

VISKOOS – SUVINE LEMMIK!

VISKOOS – SUVINE LEMMIK!
17. juuni 2021 102 Views 0 kommentaari

Viskoos on pehme ja kerge kangas, mida on kasutatud rõivaste ja kodutekstiilide valmistamiseks juba 19. sajandi lõpust. Viskooskiud on tehiskiud ehk selle algmaterjal on looduslikku päritolu (puidumass), mis töödeldakse erinevate keemiliste protsesside käigus. Seetõttu ei ole viskoos päris looduslik kiud (nagu puuvill, vill või siid) ega ka mitte päris sünteeskiud (nagu polüester või nailon), vaid kuskil seal vahepeal.
Viskoosi tootmine on suhteliselt odav protsess, mistõttu kasutatakse seda laialdaselt pluuside, kleitide, jakkide, vaipade ja mööblikangaste valmistamiseks.
Viskoosi iseloomustab hea hingavus ja langevus. Viskooskangas on väga sile, hästi langev ja suhteliselt kerge ning ei tekita staatilist elektrit. Samuti iseloomustab seda hea hingavus ja niiskuse imavus, mistõttu tunned end suviselt sooja ilmaga viskoosist rõivastes väga mugavalt. Nende suurepäraste omaduste kõrval on ka mõned mitte nii head omadused. Viskooskangas võib pesus kokku tõmmata, kortsub kergesti ja märjana kaotab kangas oma tugevuse. Kõiki neid kehvemaid omadusi on võimalik vältida, kui viskooskangast tehtud tooteid õigesti hooldada ja kanda.Kategooriad: ÕmblemineRõivad